Cabinetul de miniștri, condus de prim-ministrul Alexandru Munteanu, a fost învestit. Acesta a depus jurământul în prezența președintei țării, Maia Sandu, și a președintelui Parlamentului, Igor Grosu. Mai multe detalii vezi în VIDEO.

Comentează

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.