Locuitorii municipiului nu vor mai plăti taxa de salubrizare în 2026. Asta după ce Consiliul Municipal Chișinău a aprobat un amendament în acest sens cu votul a 27 de consilieri. 

Potrivit lui Ion Ceban, primarul Capitalei, propunerea de anulare a taxei de salubrizare a fost făcută pentru a debloca aprobarea unor proiecte și a bugetului municipal. 

Mai multe detalii de la ședința CMC din 23 martie, vezi #PeScurt în video.

Comentează

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.