Opoziția a blocat tribuna și a părăsit ședința Parlamentului. Asta după ce președintele Legislativului, Igor Grosu, i-a închis microfonul deputatului Vasile Costiuc care și-a exprimat susținerea față de colegul său Alexandru Verșinin, sancționat cu interdicție de a lua cuvântul timp de trei ședințe.  

Mai multe detalii vezi în ediția #PeScurt din 21 mai 2026. 

Comentează

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.