Susținătorii blocului „Victorie” au protestat, ieri, în preajma Gării Feroviare din capitală, chiar dacă poliția i-a avertizat că acțiunea nu este autorizată și că vor primi amenzi. 

Manifestanții s-au adunat la îndemnul politicianului fugar la Moscova, Ilan Șor, condamnat la 15 ani de închisoare pentru implicare în „Frauda bancară”. Șor le-a promis oamenilor că-i va remunera cu 3 000 de dolari pe lună dacă se vor alătura protestelor. Potrivit legii, participarea la proteste contra plată este ilegală.

Comentează

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.