Boicot cu scandal al ședinței CMC din 12 martie. Motivul – numirea a doi viceprimari ai capitalei – Olesea Pșenițchi și Victor Pruteanu. Consilierii PAS și PSRM au părăsit sala în semn de protest, iar din lipsă de cvorum ședința a fost amânată. 

Mai multe detalii vezi #PeScurt în video. 

Comentează

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.