Șapte deputați au fost sancționați, fiindu-le interzisă participarea la următoarele cinci ședințe ale Parlamentului. Asta pentru că aceștia au blocat tribuna Legislativului timp de jumătate de oră și au perturbat ședința plenară.

Este vorba de parlamentarii: Vasile Bolea, Vadim Fotescu, Denis Ulanov, Irina Lozovan, Marina Tauber, Reghina Apostolova și Alexandr Nesterovschi.

Mai multe detalii de la ședințele Parlamentului din 13 – 14 iunie, vezi #PeScurt în VIDEO.

Comentează

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.