#PeScurt din Parlament

Deputații au ținut un minut de reculegere în memoria lui Alexei Navalnîi, care a murit într-o închisoare din Federația Rusă. În ultimii ani, Navalinîi a realizat investigații prin care a scos la lumină corupția regimului de la Kremlin, devenind astfel cel mai cunoscut adversar politic al președintelui rus Vladimir Putin.

Parlamentarii au decis acordarea veteranilor războiului de pe Nistru a alocațiilor în mărime de 150 – 300 de lei pentru merite deosebite față de stat.

Pasagerii care au cumpărat bilete de la „Air Moldova” vor fi printre primii care își vor recupera banii în cazul în care compania avia va intra în insolvabilitate.

Mai multe detalii de la ședința Parlamentului din 29 februarie, vezi #PeScurt în VIDEO.

Comentează

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Cu Sens
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.