Un Marș al Memoriei a avut loc ieri pentru a-i comemora pe cei căzuţi și răniți în războiul de pe Nistru din 1992, care au luptat pentru apărarea integrității teritoriale, independenței și suveranității Republicii Moldova.

Mai multe detalii vezi în video.

Comentează

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.